Analiza pierwiastkowa włosa

Analiza Pierwiastkowa Włosów (APW) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu. Skład mineralny włosów odzwierciedla wiele równowag fizjologicznych organizmu. Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach opisujemy charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby.

 

Kompletne badanie stanu odżywienia organizmu z interpretacją:
– dowiesz się jak odżywiony jest Twój organizm
– poznasz charakterystykę Swojego metabolizmu i tendencje zdrowotne
Otrzymasz:
– oznaczenie 29 pierwiastków we włosach
– opis typu metabolicznego i tendencji zdrowotnych
– 2 programy suplementacyjne: wyrównawczy na 1-3 miesiące
oraz profilaktyczny na 6 miesięcy
– dietę na 7 dni z przepisami oraz zalecenia aktywności fizycznej

t

Dlaczego warto wykonać analizę?

Dieta uboga w witaminy i mikroelementy, stres, brak ruchu, szybki tryb życia prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie. Utrzymujący się przez dłuższy czas stan nadmiarów i niedoborów pierwiastków prowadzi do zaburzeń metabolicznych, które w dalszej perspektywie mogą przyczyniać się do powstawania przewlekłych chorób. Można przeciwdziałać tym tendencjom przez zastosowanie odpowiedniej suplementacji witaminowo-mikroelementowej i diety. Należy poznać dokładne potrzeby swojego organizmu aby dostarczyć mu odpowiednie substancje odżywcze i wyrównać proporcje pierwiastków w organizmie.

t

Kto powinien wykonać badanie?

Analiza Pierwiastkowa Włosów jest szczególnie polecana osobom, które mają problemy z zachowaniem kondycji fizycznej i psychicznej, a zwłaszcza o obniżonej odporności organizmu. APW ma zastosowanie w profilaktyce zdrowia dorosłych i dzieci (od 3 roku życia) oraz wspomaganiu leczenia i rehabilitacji. Najczęściej wykonywana jest przy zaburzeniach: gastrologicznych, hormonalnych, neurologicznych, dermatologicznych, układu kostno-stawowego, kardiologicznych. PW bardzo skutecznie wspomaga leczenie zaburzeń: psycho-emocjonalnych (m.in. depresja, zła reakcja na stres), neurologicznych (m.in. SM, parkinsonizm, padaczka, autyzm), dermatologicznych (m.in. łuszczyca, bielactwo, wypadanie włosów, trądzik), kardiologicznych (m.in. miażdżyca, zawał) i schorzeń kostno-stawowych (m.in. RZS, osteoporoza).

Wykonanie APW jest wskazane osobom narażonym na zwiększony wysiłek (np. praca fizyczna, sport amatorski) i osobom mającym bardzo dużym wysiłek fizyczny (np. sport wyczynowy). Dzięki APW można zniwelować problemy złego wchłaniania i wydalania (zaburzenia gastrologiczne) co pozwoli na prawidłowe odżywienie i naturalną detoksykację organizmu. Badanie może wykazać możliwość złego wpływu na metabolizm pierwiastków toksycznych, a program suplementacyjny pomoże pozbyć się ich z organizmu. Dzięki zastosowaniu się do zaleceń suplementacyjnych i dietetycznych zawartych w wyniku szansę w walce z chronicznym zmęczeniem i osłabieniem oraz z leczeniem otyłości.

APW jest przeznaczona dla osób chcących świadomie dbać o swoje zdrowie, w zakresie profilaktyki zdrowia, wspomagająco w procesach leczenia i w rehabilitacji.

t

Co otrzymasz?

W wyniku APW składającym się z około 36 – 52 stron dla osoby dorosłej, oprócz wykresów z wartościami proporcjami badanych pierwiastków, analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej, otrzymasz:  opis typu metabolicznego, program suplementacyjny, dietę metaboliczną.

Analiza pierwiastkowa włosa – zgłoszenie

W naszym gabinecie możesz wykonać Analizę Pierwiastkowa Włosa- wystarczy zgłosić się do nas z wypełnioną Ankietą Pacjenta.

1. Sposób wycięcia włosów do Analizy Pierwiastkowej
Do analizy należy pobrać około 300 – 400 mg włosów, tj. około łyżki stołowej. Włosy należy wyciąć z tyłu głowy z kilku miejsc .
Do analizy nadają się tylko pierwsze 3 – 4 cm włosa licząc od skóry głowy. Włosy długie należy obciąć tuż przy skórze głowy,
a następnie odciąć pierwsze 3 – 4 cm do analizy.

2.Diagnosta pobierze próbkę włosów, zapakuje i wyśle do laboratoriu.

3. Zlecający Analizę otrzyma wyniki pomiaru z opisem przemiany mineralnej ze wskazaniami tendencji chorobowych. Dla
lekarza prowadzącego danego pacjenta, lekarze Laboratorium opracowują wskazówki dietetyczne wraz z zaleceniami zażywania
witamin i mikroelementów.

4.Za badanie pobierana jest opłata „z góry” – przed otrzymaniem wyników w wysokości 300zł.

Pobierz Ankietę Pacjenta

Wypełnianie ankiety:

* Ankietę należy wypełniać drukowanymi literami.
* Konieczne jest podanie: wagi, wieku, wzrostu i jeżeli występują chorób nowotworowych oraz neurodegeracyjnych.
* Druga strona może być wypełniona, zilustruje to styl życia i odżywianie.

Wycinanie włosów

* Do analizy należy pobrać około 300 – 400 mg włosów, tj. około łyżki stołowej.
* Włosy należy wyciąć z tyłu głowy z kilku miejsc (jak na rysunku).
* Do analizy nadają się tylko pierwsze 3 – 4 cm włosa licząc od skóry głowy.
* Włosy długie należy obciąć tuż przy skórze głowy, a następnie odciąć pierwsze 3 – 4 cm do analizy.
* Jeżeli włosy są za krótkie (mniej niż 5 mm) należy odczekać 2 tygodnie, do momentu odrostu włosów.
* Włosy nie mogą być farbowane.

Wynik analizy

* Może być odebrany osobiście w gabinecie” Biosfera”, gdzie diagnosta dokona szczegółowego omówienia przysłanej analizy.
* Wyniki analizy pierwiastkowej będą gotowe w ciągu czterech tygodni od daty otrzymania materiału badanego.
* Pacjent otrzyma wyniki pomiaru z opisem przemiany mineralnej ze wskazaniami tendencji chorobowych oraz sugestie
dietetyczne wraz z suplementacją witaminową i mikroelementową